McDonald’s v ruské verzi rychle roste. Co na to vše říkají zákazníci?

Přidat na Seznam.cz

Nástupce restaurací McDonald’s v Rusku roste rychleji, než se předpokládalo, uvedl majitel podniku na pondělní akci u příležitosti prvního výročí nového řetězce, ačkoli zákazníci hodnotili novou a „vylepšenou“ chuť různě, uvedl portál XM a webový portál US News.

Společnost McDonald’s Corp uzavřela své ruské restaurace krátce poté, co Moskva v únoru 2022 vyslala na Ukrajinu desetitisíce vojáků, a nakonec je prodala místnímu držiteli licence Alexandru Govorovi.

Rok poté společnost Vkusno & točka (Chutně a tečka), znovu otevírá restaurace o něco rychleji, než plánovala, a doufá, že do konce roku 2023 jich bude mít více než 900. Každý den obslouží přibližně dva miliony lidí, uvedl Govorov.

Řetězec prodal více než 24 milionů svých hamburgerů nahrazujících Big Mac, uvedl generální ředitel Oleg Parojev.

Společnost věří, že se jí podařilo recepturu vylepšit, a to i díky změnám v charakteristické omáčce hamburgeru. Ne všichni zákazníci s ním souhlasí, i když mnozí tvrdí, že kvalita neklesla.

Svázán smlouvami s McDonald’s, Vkusno & točka, nemůže otevírat restaurace v zemích, kde už McDonald’s působí.

Govor uvedl, že partneři v Bělorusku a Kazachstánu zatím spolupráci odmítají, což přičítá problémům s místními úřady. „Pokud to ale povolí, jsme připraveni s nimi kdykoli podepsat dohodu,“ řekl Govor.

McDonald’s má opci k odkupu svých bývalých restaurací v Rusku do 15 let. Společnost McDonald’s se nevyjádřila k tomu, zda má možnost se do Ruska vrátit. Govorov ale tvrdí, že nepřevzal restaurace jen na krátkou dobu, ale na delší časový horizont.

Zdroj: xm.com, money.usnews.com, redakčně upraveno