McDonald’s se připravuje na velké propouštění

Přidat na Seznam.cz

Americký konglomerát McDonald’s se v rámci restrukturalizace společnosti připravuje na rozsáhlé propouštění. Zaměstnanci společnosti v USA byli požádáni, aby pracovali na dálku, dokud nebude rozhodnuto, píše deník The Wall Street Journal a portál FoxBusiness.

Informace přišla v interním e-mailu, který byl minulý týden rozeslán zaměstnancům v USA a některým mezinárodním pracovníkům.

V týdnu začínajícím 3. dubna oznámíme klíčová rozhodnutí týkající se rolí a počtu zaměstnanců v celé organizaci. Společnost také požádala o zrušení schůzek s dodavateli a dalšími externími spolupracovníky.

„Některá pracovní místa, která dnes existují, budou buď přesunuta, nebo zrušena,“ oznámil v lednu Chris Kempczyinski, generální ředitel společnosti McDonald’s. Naznačil také, že přijdou obtížné diskuse a rozhodnutí. Diskuse o snižování počtu pracovních míst se uskuteční s dotčenými zaměstnanci do 3. dubna. Většinu z nich budou tvořit firemní zaměstnanci.

Jedná se o součást širší strategie revolučního strategického plánu. Od nynějška McDonald’s výrazně změní struktury kolem franšízingu a dopad na majitele restaurací bude minimální. „Jde o to, abychom si udělali pořádek ve vlastním domě,“ zdůrazňuje Kempczyinski.

Zdroj: wsj.com, foxbusiness.com