Lufthansa předkládá novou nabídku na převzetí podílu v ITA Airways

Přidat na Seznam.cz

Německá letecká společnost Lufthansa podala novou nabídku na převzetí menšinového podílu v novém italském národním dopravci ITA Airways. Uvedl to web společnosti Lufthansa a webový portál BusinessTravelnewsEurope.

Společnost Lufthansa uvedla, že ve středu (18. ledna) předložila italskému ministerstvu hospodářství a financí nabídku, v níž podrobně popsala svůj plán dohodnout se na koupi počátečního menšinového podílu v letecké společnosti ITA s možností pozdějšího nákupu dalších akcií.

Dopravce uvedl, že chce s italskou vládou podepsat memorandum o porozumění, které by umožnilo vést další jednání a diskuse na „exkluzivním základě“.

Italská vláda usiluje o prodej podílu v ITA, která byla založena v říjnu 2021 po uzavření staršího dopravce Alitalia v srpnu 2021 po letech finančních problémů.

Na začátku září 2022 pak italská vláda oznámila, že zahájila „exkluzivní jednání“ s konsorciem tvořeným společnostmi Delta Airlines, Air France-KLM a americkým investičním fondem Certares o koupi ITA před konkurenční nabídkou společnosti Lufthansa a lodní společnosti MSC Group.

Poté, co se v říjnu dostala k moci nová italská vláda, se v médiích objevily zprávy, že ministerstvo hospodářství a financí obnovilo jednání s Lufthansou o ITA.

V dnešním prohlášení společnost Lufthansa uvedla, že jednání s italskou vládou se „zaměří především na formu případné kapitálové investice, obchodní a provozní integraci společnosti ITA do skupiny leteckých společností Lufthansa, jakož i na výsledné synergie“.

„Pro skupinu Lufthansa je Itálie nejdůležitějším trhem mimo její domácí trhy a USA,“ dodala letecká společnost. „Význam Itálie pro obchodní i soukromé cestování spočívá v její silné exportně orientované ekonomice a v postavení jedné z nejlepších evropských dovolenkových destinací.“

Zdroj: businesstravelnewseurope.com, lufthansagroup.com