Lufthansa chce prodávat jídla na palubě krátce před přistáním za lepší cenu

Přidat na Seznam.cz

Lufthansa chce méně vyhazovat jídlo během letu, proto bude v budoucnu nabízet jídlo krátce před přistáním za speciální cenu. Boj proti plýtvání potravinami by měl zároveň otevřít malý nový zdroj příjmů, uvedl deník FAZ a deník Salzburger Nachrichten.

Hladoví cestující společnosti Lufthansa mohou v budoucnu doufat ve speciální nabídky krátce před přistáním. Letecká společnost plánuje na delších evropských letech do Frankfurtu a Mnichova prodávat dosud nepotřebná palubní menu za speciální cenu 3,50 eura (83 korun), oznámila společnost. Nabídka se vztahuje pouze na trvanlivé potraviny a zákusky, které by jinak musely být po přistání z hygienických důvodů zničeny.

V běžném letu stojí jídlo od 4,20 eura (dort) do 11,90 eura (obědový box). Již delší dobu je zdarma pouze láhev vody a kousek čokolády. Čerstvá jídla jsou nabízena pouze u letů, které trvají alespoň 60 minut. Podle společnosti Lufthansa je zde kromě dodatečného příjmu také efekt udržitelnosti, protože by se muselo zničit méně potravin.

U dceřiných společností Austrian, Swiss a Eurowings bylo již loni tímto způsobem prodáno cestujícím 80 000 potravin, dodala společnost.

Zdroj: sn.at, FAZ