LinkedIn zruší celosvětově přes 700 pracovních míst. Ukončí také provoz aplikace v Číně

Přidat na Seznam.cz

LinkedIn, sociální síť vlastněná společností Microsoft, která se zaměřuje na profesní sféru, oznámila, že kvůli klesající poptávce zruší 716 pracovních míst po celém světě. Společnost rovněž uvedla, že ukončí provoz své aplikace pro práci zaměřené na Čínu, uvedla stanice BBC a portál US News.

LinkedIn, který má po celém světě 20 000 zaměstnanců, v posledním roce každé čtvrtletí zvyšoval tržby, ale připojil se k dalším velkým technologickým společnostem včetně své mateřské firmy, které propouštějí zaměstnance v souvislosti s oslabováním globálních ekonomických vyhlídek.

Podle portálu Layoffs.fyi, který tento výpadek sleduje, bylo za posledních šest měsíců celosvětově zrušeno více než 270 000 pracovních míst v technologických oborech.

LinkedIn vydělává peníze prodejem reklamy a také zpoplatněním předplatného pro profesionály v oblasti náboru a prodeje, kteří síť využívají k vyhledávání potenciálních zákazníků.

V dopise zaměstnancům generální ředitel společnosti LinkedIn Ryan Roslansky uvedl, že cílem kroku, který spočívá ve snížení počtu pracovních pozic v prodejních, provozních a podpůrných týmech, je zefektivnit činnost společnosti a odstranit vrstvy, které pomohou rychlejšímu rozhodování.

Roslansky v dopise také uvedl, že změny povedou k vytvoření 250 nových pracovních míst. Mluvčí uvedl, že zaměstnanci, kterých se škrty dotknou, se budou moci o tyto pozice ucházet.

LinkedIn rovněž uvedl, že ruší zeštíhlenou aplikaci pracovních míst, kterou nabízí v Číně, poté, co se v roce 2021 rozhodl z této země z větší části stáhnout s odkazem na náročné prostředí.

Zbývající čínská aplikace s názvem InCareers bude postupně ukončena k 9. srpnu, uvedl LinkedIn.

„Navzdory počátečnímu pokroku se InCareer potýkal s tvrdou konkurencí a náročným makroekonomickým prostředím, což nás nakonec vedlo k rozhodnutí službu ukončit,“ sdělila společnost uživatelům webových stránek.

LinkedIn si zachová přítomnost v Číně, aby pomohl tam působícím společnostem najímat a školit zaměstnance mimo zemi, uvedl mluvčí společnosti.

Společnost Microsoft, která v roce 2016 koupila LinkedIn za zhruba 26 miliard dolarů, v posledních měsících oznámila zrušení zhruba 10 000 pracovních míst a v souvislosti s propouštěním přijala náklady ve výši 1,2 miliardy dolarů.

Zdroj: bbc.com, money.usnews.com