Letadla pro psy, americká společnost Bark Air vypravila svůj první let

Přidat na Seznam.cz

Nová letecká společnost Bark Air, která dává přednost psům před jejich lidskými společníky, uskutečnila svůj první let ve čtvrtek. Její první let se uskutečnil v 16:00 našeho času z New Yorku do Los Angeles, informuje deník CBS News.

Společnost Bark, která byla založena v roce 2011 a prodává v USA krmivo pro psy a další produkty, oznámila v dubnu nový letecký zážitek pro psy. Jde o druhou leteckou službu, která se na trhu prezentuje jako služba upřednostňující domácí mazlíčky před lidskými cestujícími, protože si uvědomuje, jak stresující a nepohodlná může být komerční letecká doprava pro zvířata. Veřejný provozovatel charterových letů K9 jets se sídlem ve Spojeném království také umožňuje cestovat domácím mazlíčkům cestujících vedle sebe v kabině letadla oproti přepravkám v nákladovém prostoru komerčních letadel.

První let z New Yorku do Los Angeles ve čtvrtek byl podle rezervačních stránek společnosti Bark vyprodaný. Společnost uvedla, že letecký zážitek spustila, aby zpříjemnila cestování na dlouhé vzdálenosti psům, kteří se nevejdou pod sedadla před cestujícími v komerčních letadlech.

„Příliš často je psům odepřeno cestování, jsou zavřeni v tašce nebo musí snášet stres při letu v nákladním prostoru,“ uvedla společnost při oznámení letů v dubnu.

A jak takový let bude probíhat?

Bark Air tvrdí, že svým psím zákazníkům nabídne „white paw service“ – ti se dokonce budou moci stýkat s ostatními psy v kabině, kterou společnost nazývá „dog-centric“. Stejně jako lidští cestující v první třídě budou mít psi na palubě k dispozici pamlsky, chrániče sluchu proti hluku, nápoj dle vlastního výběru a další překvapení, uvedla společnost. 

Zpočátku bude služba létat mezi newyorskou metropolitní oblastí a Los Angeles a také z New Yorku do Londýna. Další trasy budou brzy přidány, uvedla společnost. 

Bark Air bude provozovat veřejnou charterovou dopravu na prostorných letadlech Gulfstream G5. Ke každé letence pro psa je přiložena letenka pro jednoho člověka. Rodiny si mohou zakoupit i další letenky. Děti mladší 18 let nesmí být na palubě letadla. Pro psy nejsou stanovena žádná omezení týkající se velikosti ani plemene. 

Inovativní služby mají svoji cenu

Tato služba není levná. Jednosměrný let z New Yorku do Los Angeles v červnu stojí 6 000 dolarů (136 000 korun) pro jednoho psa a jednoho člověka. Letenka z New Yorku do Londýna stojí 8 000 dolarů, tedy 182 000 korun,

Zdroj: CBS News