Lamborghini vyprodalo auta se spalovacím motorem, přechází na hybridy

Přidat na Seznam.cz

Generální ředitel Lamborghini Stephan Winkelmann ve středu pro německý list Welt uvedl, že značka vyprodala zbývající sérii modelů s plně spalovacím pohonem, uvedl deník Insider.

Od této chvíle budou všechna nově prodávaná Lamba nějakým způsobem elektrifikovaná. Jako první přijdou na řadu plug-in hybridní náhrady supersportovních vozů Aventador a Huracan a plug-in hybridní SUV Urus. Ještě v tomto desetiletí plánuje Lamborghini uvést na trh svůj první plně elektrický vůz.

Vzhledem k tomu, že si zákazníci Lamborghini objednávají své vozy s velkým předstihem, bude společnost ještě nějakou dobu vyrábět vozy na benzinový pohon.

Rozhodnutí přijmout elektrifikaci po desetiletích definovaných hřmotnými motory V12 nakonec padlo kvůli zpřísnění emisních předpisů po celém světě, řekl Winkelmann v rozhovoru pro Insider na začátku tohoto roku. Automobilový průmysl jako celek se nachází uprostřed nákladného a chaotického přechodu na elektromobily.

To, že Lamborghini mění způsob pohonu svých vozů, však neznamená, že by změklo nebo ztratilo kontakt se svými kořeny. Winkelmann řekl deníku Insider, že má v úmyslu poskytnout zákazníkům Lamborghini adrenalinový výkon, který očekávají a ještě více, zároveň snížit uhlíkovou stopu společnosti.

Zdroj: welt.de, businessinsider.com, redakčně upraveno