Kvůli poznámkám Tima Cooka, šéfa Apple, zaplatí společnost v přepočtu 11,4 miliard korun

Přidat na Seznam.cz

Ne nadarmo se říká, že má člověk vážit slova. Hodně by o tom mohl vyprávět ředitel Apple Tim Cook. Několik špatně podaných vět vyústilo v žalobu.

V roce 2018 se Tim Cook rozmluvil o pozitivním podnikání v Číně. Nicméně o dva měsíce později snížil prognózu tržeb, a to až o 9 miliard dolarů (290 miliard korun). A to se doslovně zmínil o zpomalení obchodu v Číně. Společnost totiž v té době nečekala, že prognóza bude ovlivněna nižšími než očekávanými prodeji iPhonů. Vlivem těchto prohlášení cena akcií klesla a investoři se rozhodli dát Apple k soudu a zažalovat Tima Cooka. Po dlouho trvajícím procesu tak chce Apple hromadnou obžalobu urovnat částkou 490 milionů dolarů, tedy v přepočtu asi 11,4 miliard korun.

Společnost Apple si však stále stojí za tím, že nic neporušila

Dle dohody se však společnost Apple i nadále domnívá, že neudělala žádnou chybu. Tedy neporušila zákony a ani investory neuvedla v omyl. Zdlouhavý proces, který je i finančně náročný, chce společnost Apple teď ukončit. K tomu, aby bylo možné takto žalobu vyřešit, ji musí schválit soudce.

Zdroj: Spiegel