Kvůli nízkým prodejům ruší Mercedes novou platformu pro automobily

Přidat na Seznam.cz

Postupně se ukazuje, že elektromobilita se v současné době hodně zpomaluje. Proto některé plány musí jít stranou. A i ten, který měl v plánu Mercedes-Benz. Měl v plánu novou technologií pohánět luxusní vozy, jak píše deník T-Online.

Náklady by podle Mercedesu byly na technologii příliš vysoké. Zpomalení vývoje nových technologií pro elektromobily tak bude pokračovat i v příštích letech.

Plány velké, avšak neefektivní v současnosti

Mercedes-Benz řeší především problém, že zákazníci velice pomalu přecházejí k elektromobilům. Proto se rozhodl ponechat architekturu EVA2 (Electric Vehicle Architecture) a nadále ji rozvíjet. Mercedez-Benz se rozhodl ponechat výrobu spalovacích i elektrických vozů. Především u spalovacích vozů jde o změnu. Ředitel Mercedesu Ola Källenius totiž v únoru řekl, že není možné dosáhnout do roku 2030 ke komplexní čisté elektromobilitě. A to právě díky trhu, který se pro elektromobily nevyvíjí moc dobře.

Mercedes-Benz počítá s tím, že elektrické vozy a hybridy budou tvořit do konce desetiletí až 50 procent prodejů. Vozy se spalovacím motorem by se mohly prodávat až do roku 2030, jestliže bude dostatečná poptávka. Tato přechodná fáze se dvěma typy pohonu má však důsledky pro výrobu. Měla být totiž vytvořena zcela nová výrobní linka z luxusní řadou právě nové architektury. Teď je očividné, že k tomu nedojde a výroba zůstane zachována delší dobu.

Zdroj: T-Online