Konec hamburgerů v McDonald’s a Burger Kingu? Poslední Kroky Billa Gatese k tomu směřují

Přidat na Seznam.cz

Konec hamburgerů v McDonald’s a Burger Kingu? Majitelé velkých firem hlásí revoluci.

McDonald’s a jeho Big Mac i další hamburgery jsou legendární. Podobné je to s konkurencí, tedy v Burger Kingu, který se navíc chlubí, že jeho Whooper je grilovaný na skutečném ohni. Ačkoli rychlé občerstvení není nejzdravější, máme ho rádi. Brzy můžeme být šokováni, když uvidíme McDonald’s a Burger King bez hamburgerů, alespoň těch klasických.

bill gates
Zdroj: Flickr.com

Bill Gates, majitel společnosti Microsoft, je známý svou láskou k hamburgerům. Po přestěhování do Seattlu se rychlé občerstvení stalo jeho každodenní jídelnou. Před rokem byla hitem fotografie Gatese stojícího ve frontě na hamburger. Sendviče od McDonald’s nebo Burger Kingu by také rozhodně neodmítl. Přesto se s Jeffem Bezosem, majitelem Amazonu, rozhodli investovat miliony do společnosti Memphis Meats, která vyrábí syntetické maso: hovězí, vepřové, kuřecí a rybí. Gates se objevil dokonce i v show populárního YouTubera Marka Roberta, kde testoval náhražky masa v hamburgerech.

Nyní Bill Gates ve své nejnovější publikaci Jak se vyhnout katastrofě požaduje, aby bohaté země přestaly chovat dobytek a přešel na výrobu syntetických ekvivalentů.

„Nemyslím si, že by syntetické maso nahradilo tradiční maso v nejchudších 80 zemích. Věřím však, že všechny bohaté země by k nim měly přejít na 100%. Zvyknete si na rozdíl v chuti. Pokud jde o země se středním a vyšším příjmem, myslím, že změna jídelního lístku je možná,“ vysvětlil v knize Bill Gates.

Případ se týká nejbohatších zemí, protože společnosti vyrábějící syntetické maso, jako jsou Memphis Meats, Impossible Burger nebo Beyond Meat, ukazují, že výroba náhražek není ekonomická, ale plán rozvoje je již připraven tak, aby cena nového hamburgeru byla konkurenceschopná. Gates říká, že ke změně stravovacích návyků by mělo dojít co nejdříve. Prozatím alespoň prostřednictvím rostlinných náhražek masa a později jeho syntetických ekvivalentů.