Jysk znovu otevírá 71 prodejen na Ukrajině

Přidat na Seznam.cz

Dánský maloobchodní řetězec Jysk znovu otevřel 71 svých obchodů na Ukrajině poté, co je v únoru po ruské invazi zcela uzavřel, uvedl dnes mluvčí společnosti, informuje finanční deník Finans a deník RTE.

„Lidé potřebují přikrývky, polštáře, matrace, ručníky atd. Proto jsme začali prodejny pomalu znovu otevírat,“ řekl mluvčí společnosti Rune Pedersen. Soukromá společnost Jysk, která je menší verzí IKEA, má přibližně 3 100 obchodů v 50 zemích.

V březnu společnost oznámila, že v důsledku invaze na Ukrajinu zcela opustí Rusko.

Ukrajinské úřady považují mnoho výrobků společnosti Jysk za nezbytné, což společnosti umožňuje dovážet tyto výrobky na Ukrajinu, dodal Pedersen.

Před ruskou invazí měla společnost Jysk na Ukrajině 86 prodejen. Některé prodejny byly zcela zničeny, zatímco ty na Ruskem okupovaných územích zůstávají zavřené.

Část zaměstnanců z válkou zničených oblastí uprchla do jiných zemí Evropy a to zejména do Polska a Německa, kde nyní pracují v tamních firmách Jysku. Několik z nich se však nedávno vrátilo na Ukrajinu, kde jsou nyní někteří zaměstnanci ve vojenské službě.

„Chceme ukázat Ukrajincům, našim zaměstnancům, ale i všem ostatním západním společnostem, že je důležité v zemi podnikat i přes tuto nejistou dobu,“ řekl tento týden dánskému médiu Finans ředitel společnosti Jysk na Ukrajině Jevgenij Ivanycja.

Zdroj: Finans,