Johnson & Johnson pozastaví dodávky produktů osobní péče do Ruska

Přidat na Seznam.cz

Společnost Johnson & Johnson oznámila, že pozastavuje dodávky svých výrobků osobní hygieny do Ruska, a připojila se tak k řadě dalších společností, které se distancovaly od Ruska v reakci na jeho invazi na Ukrajinu, informuje deník RTE a deník The Economic Times.

Výrobce uvedl, že bude v regionu nadále dodávat léky a zdravotnické prostředky.

Segment J&J zaměřený na zdraví spotřebitelů prodává řadu výrobků pro osobní použití, včetně výrobků pro zdraví pleti, kosmetiky a ústní hygieny, jako jsou Neutrogena, Aveeno a Listerine.

Giganti v oblasti spotřebního zboží, jako jsou PepsiCo, Procter & Gamble a Nestlé uvedli, že si v Rusku zachovají přítomnost, aby mohli dodávat základní zboží pro výživu a hygienu, jako je mléko a plenky.

Společnost AbbVie, která vlastní hit v léčbě vrásek Botox, na začátku tohoto měsíce uvedla, že dočasně pozastavila provoz všech svých estetických výrobků v Rusku.

Společnost J&J spolu s několika dalšími výrobci léků, jako jsou Eli Lilly and Co a Pfizer uvedla, že zastaví registrace do klinických studií v Rusku.

Společnost J&J rovněž uvedla, že zastavuje registrace i otevírání nových pracovišť na Ukrajině a v Bělorusku, ale je odhodlána poskytovat základní zdravotnické výrobky, informuje The Economic Times.

Zdroj: RTE, The Economic Times