Jeff Bezos vystřídal Elona Muska a je opět nejbohatším mužem na světě

Přidat na Seznam.cz

Každý rok se vyhodnocují nejbohatší lidé na světě. Letos dle neoficiálního žebříčku převzal opět žezlo Jeff Bezos. Přesunul tak na druhé místo Elona Muska, píše deník WSJ.

Jeff Bezos, zakladatel Amazonu se dostal na první místo po dvou letech, a to dle agentury Bloomberg. Naposledy byl nejbohatším člověkem v roce 2021. V neoficiálním žebříčku nejbohatších lidí planety vystřídal zakladatel Amazonu Bezos na prvním místě šéfa Tesly Muska. Znovu tak získal své místo z roku 2021. Šéf Amazonu Jeff Bezos se umístil nejlépe díky 200 miliard dolarů (v přepočtu 4,7 bilionu korun). Druhým nejbohatším člověkem byl šéf Tesly Elon Musk se 198 miliony dolarů ( v přepočtu 4,5 bilionu korun).

Bezos předstihl Muska, Arnault drží třetí příčku

Elon Musk neměl úplné štěstí. Jeho jmění se snížilo o cca 30 miliard dolarů (přibližně 669 miliard korun), a to díky poklesu cen akcií společnosti Tesla. Dále také přišel o 56 miliard eur (přibližně 1,4 bilionu korun) díky zrušení plánu kompenzace akcií Tesla. Jeff Bezos zase díky velmi dobře se vyvíjející situaci na trzích, výrazně vydělal na akciích Amazonu. Pokud by však akcie prodal, přišel by o nemalou částku na daních a posunulo by ho to na druhé místo.

Na třetím místě se umístil šéf francouzské skupiny LVMH, která vyrábí exklusivní zboží Bernard Arnault, a o to s majetkem ve výši 197 miliard dolarů (přibližně 4,6 bilionu korun).

Zdroj: WSJ