Jeff Bezos je bez práce. Opustil vedení Amazonu

Přidat na Seznam.cz

Druhý nejbohatší člověk na světě opustil práci, která mu vydělala miliardy. Jeff Bezos (57 let) oznámil, že po třiceti letech končí ve funkci generálního ředitele společnosti Amazon. Jak prozradil, nyní bude mít čas na své vášně.

Jeff Bezos (57) dal výpověď. Oznámil, že po třiceti letech odstoupí z funkce generálního ředitele společnosti Amazon. Může si to dovolit, protože ačkoli ho Elon Musk (50) vyhnal z prvního místa v seznamu nejbohatších lidí na světě, Bezos je stále na druhém místě a má 208 miliard dolarů. Rozhodně je jeho odchod ze společnosti dobrovolný a není motivován špatným výkonem společnosti. Online prodej během pandemie přinesl Amazonu obrovské zisky. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 měl Amazon tržby 125,56 miliardy dolarů, ačkoli analytici předpovídali, že tato částka bude 119,7 miliard dolarů.

Proč se tedy Bezoz vzdává? Napsal o tom dlouhý dopis zaměstnancům Amazonu. Jak zdůraznil, neodchází do důchodu a zcela neopouští svou společnost. „Budu se i nadále podílet na důležitých projektech Amazonu, ale také si najdu čas a energii zaměřit se na Day 1, Bezos Earth Fund, Blue Origin, The Washington Post a na mé další vášně.“ Co jsou to za vášně? Určitě mezi nimi je Lauren Sanchez (52), přítelkyně, pro kterou se Bezos nedávno rozvedl a dal své ženě 38 miliard dolarů. Určitě chce konkurovat Muskovi nejen na seznamu nejbohatších lidí, ale také ve vesmíru. Také sní o letech s vesmírnou posádkou. Generálního ředitele Bezosu nahradí Andy Jassy (53), manažer, který se v současné době zabývá cloudem v Amazonu.