Insolvence Espritu. S novými investory by se obchody Esprit mohly dočkat nového života

Přidat na Seznam.cz

Oblečení, obuv a bytové doplňky – to vše nyní Esprit nabízí svým zákazníkům až ve 40 zemích. Vypadá to, že budou muset být všechny prodejny Esprit v Německu uzavřeny. V Česku jsou tyto obchody například v Praze a Ostravě.

V Německu mohli milovníci nakupování v posledních letech vypustit páru v 57 vlastních obchodech společnosti, ale je tomu nyní konec? Podle webu Derwesten Insolvence Espritu vyvolává velké obavy nejen u zákazníků.

Esprit podal u místního soudu v Düsseldorfu návrh na insolvenci v rámci samosprávy své německé mateřské společnosti a šesti dalších dceřiných společností. Tento krok není neočekávaný, protože společnost se již delší dobu potýká s poklesem tržeb. Přibližně 1500 zaměstnanců v Německu bylo o současné situaci informováno. Společnost Esprit je již podruhé během čtyř let v platební neschopnosti. Důvody ekonomických potíží zatím nebyly plně zveřejněny. Již v březnu přišel Esprit v Německu o přibližně 40 prodejních míst.

„Podle mého soudu budou muset být všechny prodejny Esprit v Německu uzavřeny,“ řekl deníku Rheinische Post Wolfgang Schlangmann, bývalý generální ředitel skupiny. Jednatelé společností Espritu spoléhají na insolvenční řízení, aby společnost reorganizovali. S novými investory by se snad obchody přece jen mohly dočkat nového života.

Co se očekává od insolvence Espritu?

Větší zisk a lepší finanční situace. To je cílem insolvenčního řízení. Podle bývalého člena představenstva se však Esprit již několik let potýká s velkými potížemi a nová koncepce je v současné době spíše vizí do budoucna.

Přestože vedení společnosti i přes insolvenci Espritu stále udržuje obchody otevřené, zaměstnanci se musí obávat o svou budoucnost. Peníze z insolvence by mohly zajistit zaměstnancům mzdy ještě na několik měsíců,“ pokračuje web CHIP.

Uvidíme, zda se Esprit ještě dokáže dát dohromady a realizovat svou ziskovou strategii do budoucna, nebo se zákazníci budou muset s touto módní skupinou brzy rozloučit, protože postupně zmizí z panoramatu měst.

Zdroj: Derwesten, Rheinische Post, CHIP