Hyundai Motor možná prodá svoji továrnu v Rusku. Kupec má být z Kazachstánu

Přidat na Seznam.cz

Hyundai Motor tvrdí, že zvažuje různé možnosti pro svou pozastavenou továrnu v Rusku, a to v návaznosti na zprávu, že jihokorejská automobilka jedná o prodeji závodu kazašské společnosti, uvedl deník Business Times a portál Al Jazeera.

Hyundai, třetí největší jihokorejský konglomerát, v pátek uvedl, že o budoucnosti svého závodu v Petrohradě zatím nerozhodl, poté, co se objevila zpráva, že jednání o prodeji závodu jsou v závěrečné fázi.

Společnost dodala, že učiní oznámení, jakmile bude ve věci rozhodnuto, nebo nejpozději do jednoho měsíce.

Jihokorejská tisková agentura Yonhap ve čtvrtek informovala, že místní vláda v Petrohradě jedná o prodeji továrny společnosti spojené s automobilkou v kazašské Astaně.

Hyundai Motor pozastavil provoz své ruské továrny v březnu 2022, krátce po ruské invazi na Ukrajinu, a připojil se tak k řadě značek, které pozastavily svou činnost nebo ze země odešly. Hyundai před invazí vyráběl v Rusku přibližně 200 000 vozidel ročně.

Hyundai a sesterská značka Kia před válkou kontrolovaly více než čtvrtinu ruského automobilového trhu, čímž se zařadily na druhé místo za francouzský Renault. Společnost v dokumentech uvedla, že v srpnu a září neprodala v Rusku žádné vozy.

Zdroj: businesstimes.com.sg, aljazeera.com