Hodnota Twitteru se od nástupu Muska zjevně snížila na polovinu

Přidat na Seznam.cz

Jakou hodnotu má Twitter? Od převzetí Elonem Muskem o tom můžeme jen spekulovat. Ale interní zpráva nyní poskytuje náhled. Pokles je obrovský, uvedl webový portál The Verge.

Analytici si vždy byli jisti, že Elon Musk za Twitter přeplatil. Nyní sám podnikatel svým zaměstnancům zřejmě přiznal, že hodnota podniku Twitter drasticky klesla. Podle amerických médií Platformer a The Information Musk v interní zprávě naznačil, že Twitter je v současnosti oceněn na méně než 20 miliard dolarů, tedy 440 milionu korun. V říjnu 2022 přitom za společnost zaplatil 44 miliard dolarů, tedy téměř bilion korun.

Podle memoranda lze ocenění přičíst výši odměn za akcie, které byly uděleny zaměstnancům Twitteru. Obecně se akciové odměny používají jako pobídka pro zaměstnance a nabízejí možnost nákupu akcií, které lze prodat až v určitém okamžiku. Naproti tomu společnosti často udělují také akciové opce, které však lze kdykoli prodat.

V Muskově e-mailu se také uvádí, že Twitter by byl čtyři měsíce před bankrotem, kdyby se nebránil propouštění a drastickým opatřením na snížení nákladů. Naposledy Musk snížil počet zaměstnanců Twitteru z přibližně 7 500 na zhruba 2 000.

Ve svém posledním sdělení byl Musk stále velmi optimistický. „Vidím jasnou, ale obtížnou cestu k ocenění na více než 250 miliard dolarů“ – to by nyní odpovídalo více než desetinásobnému nárůstu hodnoty společnosti.

Zdroj: theverge.com, theinformation.com, Twitter