Heinz uvádí na trh rajčatovou omáčkou s příchutí vodky

Přidat na Seznam.cz

Tato omáčka na těstoviny „Pasta alla Vodka“ pochází ze spolupráce potravinářské skupiny Heinz a výrobce lihovin Absolut Vodka.

To, co zní jako chlácholivý nápad, je pro fanoušky hotových omáček už dávno známé. Ti, kdo mají rádi těstoviny s rajčatovou omáčkou a vodkou, nazývané také pasta alla vodka, si mohou v budoucnu ušetřit čas s přípravou omáčky v kuchyni, alespoň ve Velké Británii.

Potravinářská společnost Heinz uzavřela partnerství s výrobcem lihovin Absolut Vodka a brzy uvede na trh omáčku s vodkou a rajčaty, píše deník Bild a webový portál výrobce vodky Absolut. Jaký bude mít ekonomický úspěch lze těžko odhadnout, ale svoji klientelu si určitě tato nová omáčka najde.

Podle obou značek vzešel nápad z trendu na TikToku. Konkrétně v roce 2020, během prvního lockdownu covid-19, kdy sdílelo na této platformě mnoho amatérských kuchařů svou verzi receptu Pasta alla Vodka.

Ačkoli spolupráce se značkou vypadá neobvykle, výsledný produkt je zavedenou omáčkou na těstoviny. Recept na těstoviny se obvykle vaří s penne, nápad pochází pravděpodobně z 80. let minulého století a vznikl v Itálii a USA.

Ve Velké Británii bude výrobek uveden na trh v dubnu, plechovka pak bude stát 2,50 britské libry (zhruba kolem 67 Kč).

Zdroj: absolut.com, bild.de