Heineken je stále přítomný v Rusku. Společnost to přiznává a omlouvá se

Přidat na Seznam.cz

Nizozemský pivovar v nedávném oznámení přiznal, že v loňském roce uvedl na trh v Rusku nové výrobky. Omluvil se za dřívější oznámení, že ruská divize funguje zcela nezávisle, uvedl webový portál Barrons a portál Money.

V únoru letošního roku platforma investigativní žurnalistiky Follow the Money (FTM) uvedla, že navzdory dřívějším prohlášením společnosti Heineken, že se z Ruska zcela stáhne, pivovar v zemi nadále investuje.

Podle zjištění novinářů nizozemský konglomerát v roce 2022 uvedl na ruský trh 61 nových výrobků. To vyvolalo pobouření, neboť v březnu 2022 Heineken oznámil stažení z agresorské země.

Navzdory tomu ruský pivovar na svých vlastních internetových stránkách uvedl, že loni v rekordním čase představil 61 nových produktů, což odpovídá 720 000 hektolitrů dodatečného prodeje piva a nealkoholických nápojů.

Prohlášení společnosti Heineken: Informace jsou nepravdivé

V reakci na tyto zprávy vydal Heineken prohlášení, podle kterého „je nutné pokračovat v omezeném provozu během přechodného období, protože se snažíme převést naši společnost na nového vlastníka v plném souladu s mezinárodními a místními předpisy“. Společnost zároveň napsala, že informace organizace FTM jsou nepravdivé a zavádějící.

„Uvědomujeme si, že jsme se měli dříve jasně vyjádřit k potřebě nových produktů, a otázky, které v této souvislosti zazněly, jsou pochopitelné. Uvědomujeme si, že to vyvolalo nejasnosti a pochybnosti o našem slibu opustit Rusko. Za to se omlouváme,“ hlásá nejnovější prohlášení společnosti.

Heineken zároveň zdůrazňuje, že jeho hlavním cílem je nyní „odpovědně a co nejdříve opustit Rusko“.

Zdroj: barrons.com, money.pl