Google zakládá společnost pro vývoj léků

Přidat na Seznam.cz

Alphabet, mateřská společnost Googlu, založila novou dceřinou společnost pro objevování a vývoj léků. Společnost Isomorphic Labs bude využívat výzkum londýnské laboratoře umělé inteligence DeepMind, kterou rovněž vlastní a provozuje společnost Alphabet, jak píše portál Engadged.com.

Podrobnosti týkající se společnosti Isomorphic Labs jsou v tuto chvíli poměrně skoupé. Nejedná se však o první krok společnosti Alphabet v oblasti medicíny. Divize společnosti již zkoumají různé aspekty lidského zdraví. Jinou společností je Verily, která pracuje na projektech od chirurgických robotů až po kontaktní čočky, které kontrolují hladinu glukózy u diabetiků. Další projekt, Calico, má ambiciózní cíl překonat stárnutí.

Společnost Isomorphic Labs se zaměří výhradně na objevování léků a nových technologií, které mohou pomoci při vývoji léků. Nově vzniklá společnost uvedla, že jejím cílem je „redefinovat“ proces vývoje nových léků prostřednictvím přístupu založeného na umělé inteligenci.

Nedávná studie zjistila, že vytvoření nového farmaceutického léku stojí v průměru 1,3 miliardy dolarů, tedy asi 23 miliard Kč. Většina této částky souvisí se samotným procesem vývoje.

Zdroj: Engadged.com