Google kupuje za miliardy dolarů firmu Mandiant, která se zabývá kybernetickou bezpečností

Přidat na Seznam.cz

Společnost Google ze skupiny Alphabet kupuje za 5,4 miliardy dolarů (126,4 miliardy Kč) firmu Mandiant, která se zabývá kybernetickou bezpečností, a zvyšuje tak svou sílu v době, kdy se konkurenti Microsoft a Amazon rovněž snaží posílit zabezpečení svých rychle rostoucích cloudových jednotek, informuje deník RTE a server Engadget.

Společnost dnes uvedla, že díky této transakci posílí své aktivity v oblasti cloud computingu, které ročně generují více než 19 miliard dolarů (přibližně 436 miliard Kč), a posílí své bezpečnostní operace a poradenské služby.

Podle zpráv se o odkoupení společnosti Mandiant údajně zajímal také Microsoft. Softwarový gigant již dříve předpokládal, že v příštích pěti letech vynaloží na kybernetickou bezpečnost 20 miliard dolarů, tedy téměř půl miliardy korun.

Nabídka společnosti Google ve výši 23 dolarů za akcii představuje prémii přibližně 53 % oproti ceně akcií společnosti Mandiant, která byla na úrovni před zprávami o tom, že Microsoft usiluje o dohodu. Mandiant se zaměřuje na reakci na kybernetické incidenty a testování kybernetické bezpečnosti.

Samostatným subjektem se společnost stala v loňském roce, kdy společnost FireEye, která ji koupila v roce 2013, prodala své produkty a jméno FireEye konsorciu vedenému soukromou investiční společností Symphony Technology Group.

Firma se stala vyhledávanou službou zpravodajských organizací a společností pro vyšetřování kybernetických útoků, včetně nedávných narušení bezpečnosti ve společnostech News Corp a Nvidia. Očekává se, že transakce bude uzavřena ještě letos, informuje Engadget.

Zdroj: RTE, Engadget