Generální ředitel společnosti Disney oznámil nepříjemnou zprávu. 7000 lidí bude propuštěno

Přidat na Seznam.cz

Generální ředitel společnosti Disney Bob Iger se v listopadu vrátil do své funkce a necelých 24 hodin poté, co se znovu ujal vedení, oznámil, že plánuje zásadní změny v podniku. Hromadné propouštění je součástí plánu na úsporu nákladů společnosti ve výši 5,5 miliardy dolarů (122 miliard korun), informuje zpravodajský portál BBC a portál CNN.

Generální ředitel společnosti Disney Bob Iger oznámil, že v rámci rozsáhlých změn v zábavním gigantu ruší 7 000 pracovních míst. To je přibližně 3,6 % celosvětové pracovní síly společnosti.

Drastický krok je údajně součástí plánu snížit provozní náklady společnosti o 5,5 miliardy dolarů (122 miliard korun) a zajistit ziskovost streamovací služby Disney+.

Iger oznámil škrty spolu s finančními výsledky společnosti za poslední tři měsíce roku 2022. BBC sice píše, že údaje ukázaly nárůst příjmů společnosti, ale také pokles počtu předplatitelů služby Disney+ od jejího spuštění v roce 2019.

Restrukturalizace

Tržby společnosti Disney v tomto období vzrostly o 8 % na 23,5 miliardy dolarů a čistý zisk o 11 % na 1,3 miliardy dolarů. Současně však počet předplatitelů služby Disney+ během čtvrtletí klesl přibližně o 2,4 milionu na 161,8 milionu.

Jak generální ředitel zdůraznil, streamovací služba zůstává hlavní prioritou. V plánu je proto restrukturalizace společnosti na tři segmenty – zábavní jednotku zahrnující filmy, televizi a streamování, jednotku ESPN zaměřenou na sport a zábavní parky, zážitky a produkty Disney, vypočítala BBC.

„Tato reorganizace povede k nákladově efektivnějšímu a koordinovanějšímu přístupu k našim operacím,“ řekl Iger během konferenčního hovoru.
Akcie společnosti Disney vzrostly v prodlouženém obchodování o více než 5 % po oznámení o propouštění ve společnosti.

Zdroj: bbc.com, edition.cnn.com