Francouzský výrobce pneumatik Michelin prodává své aktivity v Rusku

Přidat na Seznam.cz

Francouzský výrobce pneumatik Michelin v pátek oznámil, že prodává své společnosti Russia Tyre Manufacturing Company (MRTMC) a Camso CIS v Rusku, a to společnosti Power International Tires, která je distributorem pneumatik v zemi, uvedl portál US News.

Podrobnosti o prodejní ceně skupina neuvedla. Dohoda, kterou schválily místní úřady, zachová 250 pracovních míst, převážně v jediném ruském závodě společnosti Michelin v Davydovu, uvedla skupina.

Závod v Davydovu, který se nachází nedaleko Moskvy, vyráběl až 2 miliony pneumatik ročně, především pro osobní automobily, zejména ruský trh a některé severoevropské trhy.

Francouzská společnost působí v Rusku od roku 1997 a v roce 2004 zde jako první mezinárodní společnost na výrobu pneumatik otevřela vlastní výrobní závod. Loni oznámila, že kvůli potížím v dodavatelském řetězci po invazi Moskvy na Ukrajinu pozastavuje průmyslovou činnost v Rusku a vývoz do této země.

V návaznosti na toto oznámení Michelin uvedl, že prodej v Rusku představuje 2 % celkové produkce skupiny a 1 % její celosvětové výroby automobilových pneumatik.

Zdroj: money.usnews.com, michelin.com