Ford investuje 230 milionů liber do výroby dílů pro elektromobily ve Velké Británii

Přidat na Seznam.cz

Ford dnes oznámil, že investuje až 230 milionů liber do výroby součástek pro elektromobily ve svém závodě v Halewoodu v severní Anglii, píše na svých stránkách portál rte.ie.

Továrna bude od poloviny roku 2024 vyrábět přibližně 250 000 pohonných jednotek pro elektromobily ročně, což bude první evropský závod na výrobu dílů pro elektromobily značky Ford, která se zavázala, že do roku 2030 bude její modelová řada vozů pro tento kontinent plně elektrická.

Britská vláda přispívá na investici prostřednictvím svého Fondu pro transformaci automobilového průmyslu, protože světové značky zintenzivňují své plány elektrifikace před zákazem spalovacích motorů a země mezi sebou soupeří o pracovní místa.

Britská vláda má tendenci poskytovat automobilovým firmám přibližně 10 % celkové hodnoty investic. „Jedná se o důležitý krok, který představuje první vlastní investici společnosti Ford do výroby komponentů pro plně elektrická vozidla v Evropě,“ uvedl prezident společnosti Ford Europe Stuart Rowley. Automobilka má také závod na výrobu převodovek v německém Kolíně nad Rýnem.

Halewood, který zaměstnává přibližně 500 lidí, byl vybrán díky „vynikajícím výsledkům v oblasti kvality, konkurenceschopnosti a silné kvalifikační základně a odhodlání zaměstnanců“, uvedl Ford.

Nissan v červenci přislíbil, že bude v Británii dále investovat do nového závodu na výrobu baterií, společnost Stellantis o necelý týden později uvedla, že její továrna Vauxhall Ellesmere Port bude vyrábět elektrické dodávky.

„V tomto vysoce konkurenčním globálním závodě o zajištění výroby elektrických vozidel je naší prioritou zajistit, aby Spojené království z toho mělo prospěch,“ uvedl britský ministr obchodu Kwasi Kwarteng.

Zdroj: rte.ie.