Fond Apollo zvažuje účast na koupi Twitteru

Přidat na Seznam.cz

Elon Musk chce převzít sociální síť Twitter proti vůli vedení i mnoha uživatelů. Musk má nyní možná spojence v hodnotě několika miliard, informuje deník Der Spiegel a finanční portál Investing.

Podle tiskové zprávy se americký finanční fond Apollo možná bude chtít zapojit do převzetí služby krátkých zpráv Twitter.

Společnost zvažuje, že kapitálem nebo půjčkami podpoří buď technologického miliardáře Elona Muska, nebo jiného zájemce, uvedl deník Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na zasvěcené osoby.

Miliardář a finanční investor si přitom zahrál i s možnou spoluprací mezi svou internetovou službou Yahoo a Twitterem. Společnost Apollo převzala Yahoo od americké telekomunikační skupiny Verizon.

Musk se minulý týden pokusil koupit Twitter. Již nyní drží dobrých devět procent akcií a nabízí všem akcionářům Twitteru 54,20 amerických dolarů za akcii. Padesátiletý manažer vysvětlil, že „technicky“ má potřebné prostředky k uskutečnění transakce, jejíž hodnota přesahuje 40 miliard dolarů (okolo 904 miliard Kč).

Zásadní otázkou je, zda dostatek současných akcionářů chce prodat své akcie za nabízenou cenu. Podle WSJ se o službu krátkých zpráv zajímají i další finanční investoři, například Thoma Bravo.

Vedení Twitteru se Muskovu pokusu o převzetí brání. Před víkendem představenstvo přijalo plán, který posiluje práva současných akcionářů. Stanovuje, že ostatní akcionáři mohou levně nakoupit další akcie, pokud kupující překročí hranici 15 %.

Jedná se o klasickou „jedovatou pilulku“, ke které se uchylují společnosti ohrožené převzetím. Podle představenstva společnosti Twitter bude tento plán platit jeden rok. Výjimkou je případ, kdy obchod schválí dozorčí rada, informuje Investing.

Zdroj: Der Spiegel, Investing