Firma Sony zeštíhluje stav zaměstnanců u divize Playstation

Přidat na Seznam.cz

Měsíc po ohlášeném propouštění u firmy Microsoft, která má v plánu propustit skoro 2 000 zaměstnanců díky akvizici společnosti Activision Blizzart, přišla nemilá zpráva také od firmy SONY. Ta se rozhodla ztenčit množství zaměstnanců u divize PlayStation píše deník The Guardian.

Společnost odůvodňuje toto propouštění jako reakci na změny v odvětví her. Celkem má společnost propustit až 900 zaměstnanců. Jde tedy zeštíhlení zaměstnanců o 8 % v celosvětovém měřítku poboček PlayStation. Konkrétně se jedná o pobočky v Evropě, Americe, Japonsku, Dálném východu a v Africe. Mělo by se tak jednat o technologickou společnost, která jako poslední oznámila propouštění.

Důvodů pro propouštění je více

Podle generálního ředitele společnosti Sony Interactive Entertainment Jima Ryana jde o naplnění očekávání vývojářů a také hráčů a také dále pokračovat ve zvyšování vývoje budoucích technologií v oblasti her.

V Londýně bude například studio PlayStation kompletně uzavřeno. Toto propouštění se dotkne také zaměstnanců, kteří jsou v různých funkcích, a to v rámci celé společnosti Sony Interactive Entertainment. Tito zaměstnanci však dostanou stanovenou výši odstupného. Důvodem pro propouštění je snaha o dostatečnou pružnost a přizpůsobivost k technologické budoucnosti.

Divize PlayStation se před vysokými zisky u nejnovější konzole potýkala s opakujícími se problémům s dodavatelskými řetězci, a to zejména díky vysoké poptávce konzole PlayStation 5.

Zdroj: The Guardian