Fintech Revolut zněkolikanásobil svou hodnotu během jednoho roku

Přidat na Seznam.cz

Fintech Revolut má hodnotu 33 miliard dolarů. Společnost zabývající se elektronickým bankovnictvím a digitálními platbami se stala nejhodnotnější soukromou technologickou společností ve Velké Británii vůbec.

Společnost, která funguje šest let, má nyní šestkrát vyšší hodnotu, než na jakou byla oceněna v loňském roce.

Společnost uvedla, že se jí podařilo získat 800 milionů dolarů od dvou nových investorů, japonského fondu Softbank Vision Fund 2 a americké společnosti Tiger Global. Obě investiční společnosti nyní drží ve startupu pětiprocentní podíl.

Získané peníze budou použity na vývoj produktů a služeb. Společnost také hodlá zintenzivnit svou teritoriální expanzi, chce výrazněji růst v USA a vstoupit se svou nabídkou na indický trh a další zahraniční trhy. Nik Storonski, spoluzakladatel společnosti, uvedl, že nabídka má být také více personalizovaná.

Revolut již používá téměř 16 milionů lidí po celém světě. Společnost má rovněž bankovní licenci vydanou Litevskou bankou. Revolut poskytuje služby směnáren, běžných účtů a kryptoměn zákazníkům ve 35 zemích, ale stále ještě probíhá proces získávání bankovní licence ve Spojeném království.

Mikko Salovaara, finanční ředitel společnosti Revolut, řekl BBC, že jeho společnost plánuje IPO, ale chce ho provést při ještě vyšším ocenění.