Elon Musk se vysmívá Jeffu Bezosovi a zvyšuje svůj náskok v pozici nejbohatšího člověka na světě

Přidat na Seznam.cz

Osobní jmění Elona Muska nyní činí 222 miliard dolarů, čímž se podle miliardářského indexu zvýšil jeho náskok na pozici nejbohatšího člověka na světě, píše deník CNBC.

Jeff Bezos, zakladatel společnosti Amazon, následuje Muska s majetkem 191,6 miliardy dolarů. Musk se dnes brzy ráno na Twitteru Bezosovi vysmál.

Díky akciím Tesly i většinovému podílu v soukromé společnosti SpaceX, kde působí jako generální ředitel, Musk nashromáždil obrovské bohatství. Podle indexu miliardářů Musk od páteční uzávěrky získal 8,6 miliardy dolarů a od začátku roku více než 52 miliard dolarů.

Stoupají také akcie společnosti Tesla (TSLA), které se vzpamatovávají z letošního bouřlivého roku. Od začátku roku vzrostly o 13 %, což je mnohem méně než 743% nárůst v roce 2020. Přesto je to velké zlepšení oproti květnu, kdy se za celý rok propadly o 22 %. Musk podle firemního prohlášení dostal v roce 2020 nulovou mzdu, ale během roku obdržel akciové opce, které mají nyní hodnotu 22 miliard dolarů. A tyto opce mají díky růstu ceny akcií mnohem větší hodnotu.

Musk a Bezos, žačali miliardový závod o dobytí vesmíru. Ještě předtím, než v září vypustila první turistickou misi do vesmíru na lodi Inspiration4, získala Muskova společnost SpaceX obrovské zakázky od NASA a americké armády a vyletěla nejvíc.

Zdroj: cnbc.com