Elon Musk se stal opět nejbohatším člověkem na světě. Akcie Tesly prudce stouply o 100 procent

Přidat na Seznam.cz

Honosný titul nejbohatší člověk na světě ztratil šéf Louis Vuitton Moët Hennessy. Vrátil se kontroverznímu Twitteru a generálnímu řediteli Tesly Elonu Muskovi, informuje portál televize CNN a webový portál NDTV. Ten o titul přišel v prosinci loňského roku.

Muska tehdy sesadil z trůnu Bernard Arnault, šéf největšího světového konglomerátu luxusních značek Louis Vuitton nebo Moët Hennessy. Nyní se však zakladatel Tesly vrátil na vrchol díky růstu hodnoty akcií společnosti.

Akcie Tesly v pátek stouply o 5,5 procenta, což zvýšilo hodnotu Muskova majetku na 187,1 miliardy dolarů (4,2 bilionu Kč). Na začátku letošního roku Muskův majetek činil 137 miliard dolarů.

Akcie Tesly v pondělí večer kolem 22. hodiny SELČ vzrostly o 5,5 % na 207,63 USD za akcii. Je to spojováno s pozitivními zprávami o továrně Grünheide nedaleko Berlína. V současné době v ní pracuje více než 10 000 lidí a každý týden z výrobní linky sjede 4 000 vozů. Tesla tam chce vyrábět půl milionu vozů ročně a nakonec zaměstnat 12 000 lidí.

Podle agenturní zprávy zvýšil nárůst hodnoty akcií konglomerátu Muskovo jmění na 187,1 miliardy dolarů, čímž překonal Arnaultův majetek odhadovaný na 185,3 miliardy dolarů.

Zdroj: ndtv.com, edition.cnn.com, redakčně upraveno