Elon Musk připravuje mohutný útok na ChatGPT

Přidat na Seznam.cz

Elon Musk je považován za jednoho z největších kritiků systému ChatGPT a nyní zcela nečekaně oznámil vytvoření vlastního systému, který mu bude konkurovat, uvedl webový portál Insider a webový portál Geek Week.

Málokdo ví, že Elon Musk byl jedním ze spoluzakladatelů společnosti OpenAI, která stojí za slavným jazykovým modelem ChatGPT systémem, který vyvolal spoustu kontroverzí po celém světě. V roce 2018 však miliardář od projektu odstoupil.

Tehdy uvedl, že OpenAI vytvořil jako open source pro všechny a neměl mít nic společného s technologickými giganty. Mezitím však v průběhu let začala být společnost podporována Microsoftem a její software přestal být dostupný pro běžné lidi, přičemž obrovské zisky putovaly do kapes bohatých.

Elon Musk připravuje odpověď na ChatGPT

Nyní Elon Musk oznámil vznik nové laboratoře, v níž budou pracovat nejlepší světoví odborníci na umělou inteligenci nebo technologie strojového učení. Cílem je vyvinout odpověď na ChatGPT. Musk prý již v této věci kontaktoval Igora Babuškina, bývalého vedoucího výzkumného pracovníka v oblasti umělé inteligence ve společnosti Google Deepmind.

Babuškin prozatím nesouhlasil s prací pro Muskův projekt, ale chce si návrh v klidu promyslet. Miliardář se netají tím, že je schopnostmi ChatGPT nadšen, ale zároveň varuje před jeho silou.

Nebezpečí, že se umělá inteligence naučí probouzet, jinými slovy lhát je smrtelné, napsal Musk v prosinci na Twitteru. Analytici sociálních médií a špičkových technologií se domnívají, že Musk chce vybudovat svůj systém umělé inteligence, který bude potřebovat například k efektivnímu moderování příspěvků na Twitteru.

Zdroj: geekweek.interia.pl, businessinsider.com