Elon Musk oznámil, že odstoupí z funkce generálního ředitele Twitteru. Nejdřív ale musí najít náhradu

Přidat na Seznam.cz

Majitel Twitteru a Tesly Elon Musk v úterý večer potvrdil, že odstoupí z funkce generálního ředitele společnosti. Poprvé se tak vyjádřil k anketě, kterou tento týden na Twitteru vytvořil a v níž miliony uživatelů hlasovaly pro jeho odvolání. Má to však malý háček, uvádí CNN.

Musk na svém Twitteru napsal, že rezignuje, ale najde dost velkého blázna, který by práci generálního ředitele Twitteru chtěl. Poté zůstane šéf Tesly pouze ve vedoucí pozici, co se týče softwarových a serverových teamů.

Oznámení přichází po více než 24hodinovém po skončení ankety. V pondělí hlasovalo více než 17 milionů uživatelů, 57,5 procent z nich chtělo, aby Musk rezignoval. Miliardář se k výsledkům nepřímo vyjádřil, naznačil, že budoucí ankety na Twitteru by mohly být omezeny pouze na placené uživatele služby Twitter Blue, kterou společnost nabízí.

Muskova anketa, v níž se uživatelů ptal, zda by měl odstoupit z funkce generálního ředitele, přišla po masivní reakci na náhlé pozastavení činnosti několika novinářů, kteří o něm píší. Kontroverzní byl také zákaz odkazů na další platformy sociálních médií včetně Facebooku, Instagramu a Mastodonu. Zákaz byl okamžitě zrušen.

Rostoucí kritika Muska vyvrcholila právě nedělním průzkumem, který posloužil jako účinné referendum o Muskově řízení společnosti od doby, kdy koncem října uzavřel nákup Twitteru.

Zdroje: CNN, Elon Musk, redakce