Elon Musk nebude členem představenstva Twitteru

Přidat na Seznam.cz

Šéf společnosti Tesla Elon Musk již nebude členem správní rady Twitteru, jak bylo oznámeno dříve, ale miliardář zůstává největším akcionářem této sociální mediální platformy, informuje deník Irish Examiner a deník The New York Times.

Výkonný ředitel společnosti Twitter v neděli pozdě večer na na sociálním platformě uvedl, že se situace změnila. V sobotu ráno pan Musk, který je intenzivním uživatelem Twitteru s více než 81 miliony sledujících sdělil společnosti, že se již nestane členem představenstva, uvedl ředitel společnosti Agrawal.

„Elonovo jmenování do představenstva mělo oficiálně vstoupit v platnost 4. 9., ale Elon se téhož dne ráno podělil o to, že se do představenstva nepřipojí,“ napsal Agrawal v přeposlaném vzkazu původně zaslaném zaměstnancům společnosti Tesla. „Věřím, že je to tak nejlepší.“

Žádný důvod pro tento obrat nebyl uveden. Elon Musk však po celý víkend nepravidelně tweetoval a dotazoval se svých příznivců na budoucnost společnosti působící v oblasti sociálních médií, informuje The New York Times.

Zdroj: Irish Examiner, The New York Times