Elon Musk chce, aby platforma X byla zpoplatněna

Přidat na Seznam.cz

Elon Musk by chtěl uživatelům, kteří se nově přihlásí na sociální síť X, účtovat poplatky za psaní příspěvků. Jak sám tvrdí, chce zamezit problémovým spamům na platformě, píše deník Golem.

Sám Elon Musk prohlásil v rozhovoru pro platformu X, že je to jediný způsob jak omezit spamování.

Bohužel to není jen tento problém, který Elon Musk řeší. V minulých měsících totiž byly na platformě X smazány miliony účtů a další by měly následovat. Přesto Musk tvrdí, že když se vymaže tolik umělých účtů, nastoupí mnohem více lidí, kteří budou chtít své účty na zpět.

Výše poplatku není zatím známá

Musk zatím neřekl, kolik by měl být poplatek za příspěvek. Avšak řekl, že uživatelé nových účtů budou muset následující tři měsíce platit za psaní příspěvků na platformu X. Poté bude těmto uživatelům služba zpřístupněna zdarma. Ovšem není to poprvé, co Elon Musk chce zavést platby. O něco podobného se pokoušel v roce 2022. Na Novém Zélandu a na Filipínách již poplatek je, a to ve výši 1 dolaru (asi 24 korun) pro nové uživatele, a to už od minulého roku.

Není však jisté, zda tento poplatek skutečně pomůže v boji proti spamování na platformě X. V loni totiž na konferenci uvedla ředitelka Linda Yaccarino čísla, která vykazovala ztrátu několika milionů aktivních uživatelů.

Zdroj: Golem