Dodavatel společnosti Apple, společnost Foxconn, pozastavuje výrobu ve dvou továrnách

Přidat na Seznam.cz

Přísná čínská politika nulového covidu má dopad na výrobu zařízení Apple. Poté, co bylo u zaměstnanců zjištěno několik případů nakažení, musely být dvě továrny dočasně uzavřeny, informuje deník Der Spiegel a zpravodajský portál Manager Magazin.

Dceřiná společnost dodavatele společnosti Apple Foxconn uzavřela dvě továrny mimo Šanghaj poté, co bylo na místě zaznamenáno několik případů Covid-19. Továrny se nacházejí ve městě Kunshan v provincii Jiangsu, malém městě mezi Šanghají a historickým Suzhou. Podle společnosti se však neočekává, že by jejich uzavření mělo na Apple zásadní dopad.

„Vzhledem k tomu, že výroba již byla přesunuta do náhradních továren, klíčové tovární výrobky jsou v zahraničním expedičním skladu a úroveň zásob je stále dostatečná, je dopad na podnikání společnosti omezený,“ uvedla společnost Foxconn ve svém prohlášení.

Zastavení výroby a nedostatek potravin

Čína od konce března neprodyšně uzavírá Šanghaj, aby zvládla nejsilnější epidemii Covid-19 v zemi od začátku roku 2020. Miliony lidí byly kvůli tomuto úsilí zavřeny ve svých domovech, protože čínská vláda pokračuje v kontroverzní strategii nulového výskytu. Také sousední Kunshan v poslední době výrazně zpřísnil omezení.

V Pekingu musí 3,5 milionu obyvatel největší městské čtvrti Chaoyang chodit na testy každé dva dny poté, co bylo objeveno několik desítek případů nákazy Covid-19. Strach z přísného zákazu vycházení vyvolal i v čínském hlavním městě hromadné nákupy a prázdné regály v supermarketech. V současné době není jasné, zda dojde k uzavření budov.

Přísná pravidla týkající se Covid-19 v Šanghaji již narušila výrobu v jiných mezinárodních společnostech, jako je Tesla, a vedla k nedostatku potravin. Omezení se masivně dotýkají i největšího kontejnerového přístavu na světě. Před přístavní oblastí čínské ekonomické metropole čekalo na nakládku nebo vykládku více než 300 nákladních lodí, informuje Manager Magazin.

Zdroj: Der Spiegel, Manager Magazin