Disney chce zakročit proti sdílení účtů

Přidat na Seznam.cz

Netflix od začátku roku omezuje sdílení hesel. Nyní chce společnost Disney ztížit i sdílení účtů mimo vlastní domácnost, uvedl deník Zeit a a deník Spiegel na svých stránkách.

Stejně jako v případě Netflixu sdílí mnoho uživatelů Disney své přístupové údaje s přáteli a rodinou. Streamovací služba jim to nyní chce ztížit. Společnost Disney chce zabránit sdílení účtů mimo vlastní domácnost ve své službě pro streamování videa Disney+. Oznámil to generální ředitel společnosti Disney Bob Iger. Nařízení má proto vstoupit v platnost příští rok. Další podrobnosti neuvedl. Minimálně v USA společnost zároveň zvyšuje cenu za tarify Disney+ bez reklam.

Netflix zaváděl svá opatření proti sdílení účtů v České republice také. Uživatelé, kteří chtějí mít přístup ke službě mimo domácnost předplatitele, jsou vyzváni, aby si pořídili vlastní předplatné. Zároveň si předplatitelé mohou zakoupit přístup pro ostatní uživatele. Podle lídra streamovacího trhu vede tento postup po počáteční nespokojenosti k vyššímu počtu předplatitelů a vyššímu prodeji.

Zdroj: spiegel.de, zeit.de, redakčně upraveno