Disney chce do svých parků investovat 1,4 bilionu korun. Investovat se bude i do pařížského Disneylandu

Přidat na Seznam.cz

Disney v průběhu posledních několika let své zábavní parky vylepšuje. Například provedl vylepšení v oblasti animatroniky a robotiky a samozřejmě přidal nové jízdní atrakce. Vylepšení se nevyhnulo ani nejbližšímu Disneylandu, a to pařížskému.

Disney plánuje investovat 60 miliard dolarů (1,4 bilionu korun) do svých zábavních parků v příštích 10 letech. Část těchto peněz půjde do ikonického evropského Disneyland Paris. V plánu je vylepšit vstup a klíčové atrakce, jako je Ahsoka.

Pařížský park se tak může těšit na impozantní nabídku nových zážitků, jako třeba „Království Arendelle“, noční show nazvaná „Disney Symphony of Colours“ a nový koncept Disney Village.

Příjmy Disney

Zábavní parky Disney stále zůstávají jedním z hlavních zdrojů příjmů společnosti. Přibližně 70 % z 60 miliard dolarů by mělo pomoct parkům nabídnout nové zážitky. Zbývající peníze budou použity na infrastrukturní a technologické potřeby, stejně jako na opravy a údržbu stávajících atrakcí.

Zábavní parky Disney po celém světě byly pandemií silně zasaženy přísnými místními předpisy. I poté, co byly znovu otevřeny, bylo mnoho návštěvníků stále příliš nervózních, aby šli do jakéhokoli přeplněného turistického místa. Takže příjmy byly ještě více zasaženy. Hotely Disney a výletní lodě byly také postiženy stejnými problémy.

Nicméně společnost využila toto období klidu k tomu, aby hlouběji přemýšlela o tom, kam chce, aby Disney parky směřovaly a následně provedli několik podstatných změn.

Disney parkům se daří i nadále

Změny výrazně přispěly k nahrazení ztracených příjmů. Jakmile turisté začali po pandemii opět navštěvovat parky. Za rok 2023 dosáhly Disney praky rekordních příjmů ve výši 32,5 miliard dolarů (759 miliard Kč), což je o 16 % více než v předchozím roce.

Jaké změny provedl Disney ve svých parcích?

Nedávno Disney provedl několik vylepšení v oblasti animatroniky a robotiky a více se zaměřil na pohlcující vyprávění ve svých parcích. Zatímco byly parky pro návštěvníky během pandemie uzavřeny, byla vylepšena třeba i atrakce Avengers Campus.

Co se týče nedávně zavedených služeb – návštěvníci si nyní mohou zaplatiti za to, aby se dostali na začátek front pro konkrétní jízdní atrakce.

Zdroj: Euronews