Coca-Cola HBC zvažuje možnosti pro ruské podnikání, tržby v 1. čtvrtletí vzrostly

Přidat na Seznam.cz

Poté, co americký nápojový gigant Coca-Cola pozastavil své aktivity v Rusku, společnost Coca-Cola HBC uvedla, že vyhodnotí všechny možnosti svých aktivit v této zemi a bude zde působit v menší míře a zaměří se na místní značky, informuje portál Esmmagazine a ekonomický portál Morningstar.

Stáčírna, která počítá Rusko mezi své největší trhy, uvedla, že rozhodnutí společnosti Coca-Cola stále ještě realizuje.

Coca-Cola HBC je jedním z mnoha stáčíren společnosti Coca-Cola po celém světě a vlastní místní franšízy Coca-Cola na stáčení a prodej nápojů vyráběných tímto nápojovým gigantem. Coca-Cola drží v Coca-Cola HBC zhruba 21% podíl.

Společnost, jejíž roční výhled zůstává nezveřejněn uvedla, že přestala zadávat objednávky na koncentrát v Rusku a ukončila investice na tomto trhu, informuje Morningstar.

Výsledky za první čtvrtletí

Společnost kótovaná na londýnské burze uvedla, že organické tržby v prvním čtvrtletí vzrostly o 25,9 % bez zahrnutí Ruska a Ukrajiny.

Společnost se sídlem ve Švýcarsku uvedla, že ve čtvrtletí zvýšila ceny, aby pomohla zvládnout rostoucí inflaci vstupních nákladů, což nemělo negativní dopad na objemy. Růst objemu ve čtvrtletí činil 11,3 %.

Zdroj: Esmmagazine, Morningstar