Čínská společnost Baidu připravuje konkurenta umělé inteligence ChatGPT

Přidat na Seznam.cz

Čínský technologický gigant Baidu podle zpráv plánuje spustit vlastní verzi kontroverzního chatbota ChatGPT s umělou inteligencí, uvedl webový portál Fast Company a technologický portál Digital Trends.

Společnost Baidu, často označovaná za čínský Google, údajně vyvíjí platformu umělé inteligence s cílem integrovat ji do svého vyhledávače.

Bot s umělou inteligencí by mohl být připraven ke spuštění již v březnu, tvrdí samostatné zprávy několika dvou mediálních agentur, které obě tvrdí, že by měl svými schopnostmi konkurovat technologii OpenAI.

„Jsem moc rád, že technologie, nad kterou každý den přemýšlíme, může přitáhnout pozornost tolika lidí. To není snadné,“ řekl údajně minulý měsíc během interního rozhovoru generální ředitel společnosti Baidu Robin Li a prohlásil, že komercializace generativní umělé inteligence je „produkt, který každý potřebuje“.

Jednalo by se o první velké uvedení chatbota tohoto druhu v Číně, přičemž chatboti v zemi se v současné době zaměřují spíše na sociální interakce než na plnění profesionálních úkolů, jako je kódování nebo psaní.

Agenturní zdroje uvedly, že nová umělá inteligence umožní uživatelům získávat výsledky vyhledávání ve stylu konverzace. Společnost Baidu se ke zprávám odmítla vyjádřit.

Společnost Microsoft, která do OpenAI investovala několik miliard dolarů, v současné době zvažuje způsoby, jak ChatGPT začlenit do svého vyhledávače Bing, a doufá, že schopnosti této umělé inteligence by mohly pomoci ohrozit dominantní postavení vyhledávače Google.

„Zařadíme ji do našich vlastních aplikací,“ uvedl na začátku tohoto měsíce generální ředitel Satya Nadella. „Každý produkt Microsoftu bude mít některé ze stejných schopností umělé inteligence, aby se produkt zcela proměnil.“

Zdroj: fastcompany.com, digitaltrends.com