Čínská automobilka BYD hledá místo pro svou továrnu v Evropě

Přidat na Seznam.cz

Jeden z největších čínských výrobců elektromobilů BYD se prosazuje v Evropě. Společnost chce v budoucnu vyrábět svá vozidla v tomto regionu, uvedl portál Electrive a webový portál Ecomento.

Podle zpráv již BYD jedná s francouzskou vládou o výstavbě továrny v této zemi. Ve hře o rozhodnutí o umístění továrny je však stále také Německo, uvedl mluvčí společnosti BYD pro web CarNewsChina. Zmíněno bylo také Španělsko, zatímco Velká Británie byla vyloučena kvůli brexitu.

BYD chce začít vyrábět automobily v Evropě v roce 2025. Čínská společnost plánuje postavit nový závod namísto převzetí stávajícího.

V Evropě se BYD zaměřuje na prodej čistě elektrických vozů. Číňané v současnosti nabízejí v Evropě prémiový sedan Han EV, velké SUV Tang EV a kompaktní SUV Atto 3. Letos se bude vyvážet také kompaktní sedan Dolphin a sedan střední třídy Seal.

Podle společnosti Dataforce, která sleduje trh, BYD loni v Evropě prodal 4040 vozů, což je téměř čtyřikrát více než v roce 2021. Šéf prodeje pro tento region Pere Brugal v dubnu uvedl, že prodej plug-in hybridů by mohl být v Evropě jednou z možností, zejména v zemích s horší nabíjecí infrastrukturou. Plug-in hybridní modely tvoří přibližně polovinu prodejů elektrifikovaných vozidel společnosti BYD v Číně, zbývajících 50 % tvoří plně elektrické vozy, uvedl.

V loňském roce společnost BYD prodala přibližně 1,86 milionu plug-in hybridů a plně elektrických vozů, a to téměř výhradně v Číně. Od letošního roku plánuje značka vyrábět pouze plně elektrické vozy a plug-in hybridy.

Zdroj: electrive.net, ecomento.de, redakčně změněno