Cesty společností Renaultu a Volkswagenu se rozchází, Renault bude vyvíjet svůj elektromobil sám

Přidat na Seznam.cz

Ze začátku to byly velké plány. Dnes je ovšem vše jinak. Původní myšlenka společného elektromobilu Renaultu a Volkswagenu se tak v těchto dnech rozplynula, jak píše deník Cincodias.

Ředitel Renaultu Luca de Meo tento týden oznámil, že jednání mezi oběma společnostmi ztroskotala. Tyto dvě společnosti měly vyrábět elektromobil do ceny 20 000 eur (přibližně 494 tisíc korun). Vyjednávání skončila po měsících rozhovorů. Podle ředitele Renaultu je to promarněná šance, jak spolupracovat s jinou firmou jako tým.

Vývoj levnějšího elektromobilu nevyšel

Hlavním cílem obou společností bylo vytvořit takový vůz, který má být nejlevnějším elektromobilem značky s cenou nižší než 20 000 eur (přibližně 494 tisíc korun). Renault tak bude pokračovat sám ve výrobě a měl by to být vývoj nového modelu Twingo. Uveden měl být v roce 2026.

Naopak Volkswagen bude vyrábět taktéž svůj vlastní levný elektromobil. Vzhledem k okolnostem by měl být k prodeji v roce 2027. Německou automobilku Volkswagen velice trápí přechod na elektromobily a také konkurence ze strany Číny. Volkswagen chce také snížit mzdové náklady o 20 % a využít synergie v rámci skupiny. Volkswagen má představit první elektromobil v roce 2025. Cena by však měla být kolem 25 000 eur (přibližně 618 tisíc korun). Zatímco například Renault nabízí nižší cenu pod touto hranicí.

Zdroj: Cincodias