Cena bitcoinu stoupá opět do výšin

Přidat na Seznam.cz

Cena kryptoměny bitcoin v posledních dnech roste. Zatím dosahuje částky 67 471 dolarů, tedy zhruba 1,5 milionu korun. Je to tak zatím nejvyšší úroveň bitcoinu od poloviny dubna, jak píší deníky Finanzen a BTC-Echo.

V nedávné minulosti totiž vznikla naděje na snížení úrokových sazeb v USA, a proto se bitcoinu tak daří. Také tomu evidentně přispěl pokles inflace. A to vše hraje bitcoinu do karet. Ještě v první polovině května stál bitcoin kolem 60 000 dolarů.

Klesající trend zastaven

Ještě před začátkem května to však s bitcoinem nebylo růžové. Cena této kryptoměny totiž klesala díky nedostatečné dynamice na trhu. Cena bitcoinu by mohla atakovat hranici 70 000 dolarů. A je možné, že by mohla kryptoměna dosáhnout historického maxima, které bylo 73 773 dolarů. Objem kryptoměny neukazuje na žádné extrémní výkyvy, ať už nahoru nebo dolů.

Do konce roku by cena bitcoinu mohla pokořit kritickou hranici 100 000 dolarů, a to v případě, pokud úroková sazba klesne na 6-7 %. A právě úrokové sazby jsou často považovány za určitý ukazatel pro investory do kryptoměn. A to z jednoduchého důvodu – nízké úrokové sazby ve většině případů vedou k nízkým výnosům z bezpečných finančních produktů, jako jsou například dluhopisy.

Zdroj: Finanzen, BTC-Echo