Boeing má další problém s letounem Dreamline

Přidat na Seznam.cz

Společnost Boeing v úterý oznámila, že dodávky jejího letounu 787 Dreamliner se opět zpozdily kvůli dalšímu výrobnímu problému, což je poslední z řady komplikací, které se týkají tohoto letounu, uvedl portál televize ABC.

Společnost uvedla, že kontroluje kování na části ocasní plochy jinak horizontální stabilizátor „kvůli nevyhovujícímu stavu“. Kontroly a opravy ovlivní krátkodobé dodávky, ale nezmění prognózu společnosti ohledně dodávek na celý rok. Boeing neuvedl, kolika letadel se nová závada týká.

Boeing uvedl, že závada na ocase nepředstavuje bezpečnostní problém a letadla, která jsou již ve flotilách leteckých společností, mohou létat dál. Společnost uvedla, že informovala Federální letecký úřad a letecké společnosti, uvedl portál televize NBC.

Letouny 787 a 737 Max byly postiženy výrobními vadami, které sporadicky zdržovaly dodávky a způsobily, že letecké společnosti zůstaly bez letadel, která očekávaly na vrchol letní sezóny.

V dubnu Boeing zjistil problém s kováním na letadlech Max, kde se trup letadla spojuje se svislou částí ocasu.

Měsíc předtím byly zastaveny dodávky letounů 787, zatímco federální regulační orgány prověřovaly dokumentaci prací, které byly na nových letadlech provedeny. Dodávky letounů 787 byly v posledních třech letech několikrát zastaveny kvůli problémům při výrobě.

Zpoždění Boeingu škodí, protože kupující obvykle platí velkou část kupní ceny při dodání.

Zdroj: nbcnews.com, abcnews.go.com