Automobilka Rivian hlásí další gigantické ztráty ve druhém čtvrtletí roku 2022

Přidat na Seznam.cz

Automobilka se dále potácí v obtížných měsících, které zahrnovaly propuštění přibližně 800 zaměstnanců, informuje portál Techcrunch.

Společnost Rivian, která se zabývá výrobou elektromobilů a kterou podporují společnosti Ford a Amazon, vykázala ve druhém čtvrtletí roku 2022 čistou ztrátu ve výši 1,71 miliardy dolarů, tedy asi 40 miliard korun při tržbách ve výši 364 milionů dolarů. Je to známka toho, že rodící se podnikání společnosti Rivian v oblasti elektromobilů nabírá na obrátkách, i když pomalu ve srovnání s předchozím čtvrtletím, v němž Rivian vykázal čistou ztrátu 1,59 miliardy dolarů při příjmech ve výši 95 milionů dolarů. Přesto společnost překonala očekávání Wall Street ohledně tržeb o zhruba 26 milionů dolarů, informuje také deník CNBC.

Zpráva o výsledcích také naznačila, že společnost Rivian má před sebou ještě kus cesty, než se automobilce podaří splnit svůj slib, že převálcuje automobilový průmysl krásně navrženými nákladními vozy a SUV s dobrodružnou tématikou bez emisí. Automobilka uvedla, že očekává, že do konce roku spálí dalších 700 milionů dolarů v hotovosti.

Pokud chce společnost splnit svůj cíl 25 000 vyrobených vozů v letošním roce, bude muset během následujících osmi měsíců vyrobit ještě 18 046 vozů, což je zhruba 9 023 vozů za čtvrtletí. To bude nemalý úkol, ale rozhodně je v rámci možností. Během posledního hovoru k výsledkům společnost Rivian uvedla, že má více než 90 000 rezervací na vozidla R1T a R1S. Nyní automobilka uvádí, že se počet rezervací zvýšil na přibližně 98 000.

Rivian uvádí, že má v hotovosti 15,5 miliardy dolarů. To se automobilce velmi hodí, pokud očekává ještě větší ztráty za letošní rok.

Zdroj: Techcrunch, CNBC