Apple zřejmě dokáže dodat výrazně méně iPhonů, než plánoval

Přidat na Seznam.cz

Podle zprávy musí společnost Apple kvůli nedostatku čipů omezit výrobu svých chytrých telefonů. Výrobní cíl pro nový iPhone 13 bude pravděpodobně snížen o deset milionů kusů, píše zpravodajský portál spiegel.de.

Apple zřejmě dokáže vyrobit výrazně méně iPhonů, než původně plánoval. Podle zprávy chtěla společnost v posledních třech měsících letošního roku vyrobit 90 milionů nových chytrých telefonů. Nyní však Apple svým výrobcům sdělil, že toto číslo bude muset být nižší. Důvodem jsou problémy s dodávkami u dodavatelských společností Broadcom a Texas Instruments, které mají problémy s dodávkami čipů.

Samotná společnost Apple se ke zprávě nechtěla vyjádřit. Akcie společnosti klesly během odpoledního obchodování přibližně o jedno procento.

Nedostatek čipů již v posledních měsících vyvolal pesimistické nálady v několika odvětvích. Například auditorská a poradenská společnost PwC nedávno spočítala, že do konce roku se na celém světě vyrobí a prodá až o jedenáct milionů aut méně než loni, protože VW, Daimler, BMW a další výrobci nedokáží sehnat dostatek čipů, aby uspokojili poptávku. Nedostatek surovin, jako je ocel, dále omezuje výrobu.

Zdroj: spiegel.de