Apple udělá novou akvizici téměř jednou měsíčně

Přidat na Seznam.cz

Apple udělá novou akvizici téměř jednou měsíčně. Výrobce iPhone od roku 2015 koupil téměř 100 společností s cílem získat technologie a počet zaměstnanců. Mnoho akvizic zůstává utajeno.

Apple zůstává na nákupech. Skupina za posledních šest let převzala téměř 100 společností, jak oznámil šéf Apple Tim Cook, což odpovídá dohodě každé tři až čtyři týdny. Důraz je kladen na malé inovativní společnosti, jejichž akvizice by měla pomoci vylepšit produkty, vysvětlil Cook akcionářům na valné hromadě společnosti, která se tentokrát konala reálně. Apple se také „nebojí uvažovat o převzetí jakékoli velikosti,“ uvedl Cook.

Malé nákupy
Firemních akvizic Apple v posledních dvou letech byly různorodé. Pohybovaly se od zájmově orientované vyhledávače na meteorologické služby, různých poskytovatele v oblasti virtuální reality a umělé inteligence, či Drive.ai, která se specializuje na autonomní jízdu. Většina akvizic je začleněna do stávajících produktů jako funkce. Data ze zakoupené meteorologické služby Dark Sky jsou nyní součástí aplikace pro počasí na iPhonech.

Mnoho akvizic společnosti Apple zůstává utajeno nebo je zaznamenáno až pozdě. Všichni mají společné to, že se jedná o relativně malé akvizice, v Apple téměř neexistují žádné velkolepé obchody za miliardy dolarů. Jedinou významnou akvizicí společnosti Apple v posledním desetiletí, za cenu 3 miliard dolarů, byla společnost Beats audio, jako základ pro vstup společnosti Apple na trh streamování hudby.

Žádný Netflix, žádná Tesla
Jaké další velké akvizice Apple v posledních letech zvažuje, zůstává nejasné. Analytik investiční společnosti Wedbush nedávno uvedl, že je jednou z největších strategických chyb skupiny, která před lety nepřevzala Netflix – Apple nyní zaostává, pokud jde o streamování videa, a bude pravděpodobně nucen koupit si filmové studio jako Společnost MGM nebo Lionsgate.