Apple investuje do výroby čipů v USA

Přidat na Seznam.cz

Generální ředitel Tim Cook hovoří o „neotřesitelné víře v americkou budoucnost.“ Apple si v budoucnu nechá vyrábět čipy pro technologii 5G od amerického dodavatele Broadcom, uvedla stanice CNBC a portál Time.

Americký technologický gigant Apple podepsal mnohamiliardovou dohodu s výrobcem čipů Broadcom o používání polovodičů vyrobených v USA.

Na základě několikaleté dohody budou společnosti vyvíjet bezdrátové komponenty 5G, které se budou vyrábět na několika místech v USA, uvedl v úterý Apple. Broadcom bude smluvně pověřen výrobou takzvaných čipů FBAR, které jsou součástí radiofrekvenčního systému, jenž připojuje iPhone a další zařízení Apple k mobilním datovým sítím.

„Všechny produkty Apple jsou závislé na technologiích navržených a vyrobených zde ve Spojených státech a my budeme i nadále rozšiřovat naše investice do americké ekonomiky,“ uvedl šéf společnosti Apple Tim Cook. Hovořil o „neochvějné víře v budoucnost Ameriky“. Akcie Broadcomu po tomto oznámení vzrostly v předobchodní fázi o 4,3 %.

Obě společnosti nezveřejnily velikost ani termín dohody. Broadcom pouze uvedl, že nové dohody vyžadují, aby společnosti Apple poskytl dostatečnou výrobní kapacitu a další zdroje pro výrobu těchto produktů.

Společnost Apple postupně diverzifikuje své dodavatelské řetězce, vyrábí více produktů v Indii a Vietnamu a oznámila, že bude odebírat čipy z nového závodu, který v současné době staví v Arizoně největší světový výrobce čipů, společnost TSMC.

Zdroj: cnbc.com, time.com