Allianz investuje do fintech – zaměřuje se na trh o velikosti 2,6 bilionů eur

Přidat na Seznam.cz

Největší evropský pojistitel roste s dalším správcem digitálních aktiv. Mnichovská společnost získala podíl v kanadské fintech společnosti Purpose Financial prostřednictvím své dceřiné společnosti Allianz X. Účast je prvním krokem k hlubší strategické spolupráci mezi společnostmi Purpose Financial a Allianz. 

Allianz X investuje ekvivalent 34,5 milionů eur do speciálně vydaných akcií, což z něj činí druhého největšího externího akcionáře Kanaďanů. Kromě toho bude mnichovská společnost sídlit v představenstvu Purpose Financial.

Purpose Financial sleduje tři směry: digitální správu aktiv pro soukromé zákazníky a instituce, technologickou a servisní platformu pro nezávislé finanční poradce a digitální fintech a úvěrovou platformu pro střední společnosti.

„Purpose Financial je narušitelem v kanadském finančním odvětví a na svém trhu dosáhl jedinečného postavení, zejména díky digitální platformě pro finanční poradce. Společnost má také dobrou pozici pro další růst v oblasti správy aktiv a úvěrování. Vidíme slibné výchozí body pro společné využívání obchodních příležitostí, například při vývoji a prodeji penzijních řešení a investičních produktů,“ řekl Alexander De Kegel, Deal & Project Manager ve společnosti Allianz X.

Mnichovská společnost se v roce 2020 připojila ke kanadskému robo poradci Wealthsimple. Kanadský trh správy majetku je pro správce aktiv a poskytovatele penzijních produktů, jako je Allianz, mimořádně atraktivní. Odhaduje se na 4 biliony kanadských dolarů, což odpovídá 2,6 bilionu eur.

Nová investice se zdá být správným krokem pro mnichovskou pojišťovnu. U podílu však budou rozhodující roční údaje, které budou zveřejněny 19. února.