Aktivita v ruském výrobním sektoru dosáhla v červenci nejslabší růst za 9 měsíců

Přidat na Seznam.cz

Podle úterních údajů společnosti S&P Global z průzkumu nákupních manažerů se výrobní aktivita v Rusku v červenci dále zvýšila, i když nejslabším tempem za posledních devět měsíců, a to v důsledku pomalejšího růstu výroby a nových zakázek, informuje deník Insider.

Index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu S&P Global Russia neboli PMI v červenci klesl na 52,1 bodu z červnových 52,6 bodu. Údaj nad 50 však naznačuje expanzi v odvětví, uvedl webový portál Trading Economics.

Růst nových zakázek se v červenci zmírnil, protože celkovou poptávku převážil pokles nových exportních zakázek, uvedl průzkum. V důsledku toho se produkce zvýšila nejslabším tempem v současné dvanáctiměsíční řadě růstu.

Pokud jde o ceny, inflace cen vstupů v červenci zrychlila na patnáctiměsíční maximum v důsledku zvýšení dodavatelských cen. Oslabení rublu vedlo ke zvýšení nákladů na dovážené zboží. Míra inflace výrobních nákladů byla nejstrmější od dubna loňského roku.

Větší optimismus ve výhledu a předpovědi růstu nových zakázek podpořily v červenci pokračující růst zaměstnanosti. Tempo tvorby pracovních míst se od června zrychlilo.

Mezitím logistické problémy a nedostatek dodavatelů vedly k dosud nejhoršímu zhoršení výkonnosti dodavatelů v tomto roce.

Výhled produkce na příští rok se zlepšil díky předpovědím zlepšujících se podmínek poptávky, stálému růstu nových zakázek a plánovaným investicím do vývoje produktů.

Zdroj: tradingeconomics.com, markets.businessinsider.com