Akcionářům se nelíbí vysoké odměny, které by měl dostat Elon Musk. Měl by dostat téměř bilion korun

Přidat na Seznam.cz

Tesla má v současné době problém ohledně celosvětových prodejů. Také se v oblasti elektromobilů zpomaluje poptávka. A Elon Musk přichází s balíčkem odměn. To se nelíbí podle deníku ABCNews skupině akcionářů.

Podle akcionářů to totiž momentálně není úplně v nejlepším zájmu Tesly. Nejen, že zpomaluje poptávka, ale také klesají ceny akcií. Letos se totiž ceny akcií propadly o 30 %. Jak akcionáři (Brad Lander, investiční skupina SOC a banka Amalgamed Bank) tvrdí, může dojít k žalobám, které budou tvrdit, že se tak jedná o plýtvání penězi společnosti. Nepodpoří to dlouhodobý růst a také stabilitu samotné společnosti. Odměna pro Elona Muska by měla být 40 miliard dolarů (přibližně 911 miliard korun).

Znovuzvolení Elonova bratra akcionáři nechtějí

Tato skupina akcionářů taktéž požaduje po investorech, aby hlasovali proti znovuzvolení členů správní rady Kimbala Muska a Jamese Murdocha. O změnách mají akcionáři hlasovat na výroční schůzi, a to 13. června.

Je zajímavostí, že přesedkyně Robyn Denholmová uvedla v dopise pro akcionáře, že společnost Tesla splnila všechny cíle, které se týkaly hodnoty akcií a také provozních cílů v balíčku na rok 2018. V té době však akcie rostly o 571 % od začátku platnosti mzdového balíčku.

Společnost Tesla dodala v celosvětovém měřítku v roce 2023 více než 1,8 milionu elektromobilů, ale jejich cena letos zatím klesá. A to je způsobeno snížením prodejů elektromobilů. Letos do března společnost Tesla dodala 386 810. A to je o 9 % méně, než před rokem za stejné období. Tesla od loňského roku díky menší poptávce snížila ceny některých modelů až o 20 000 USD (přibližně 455 tisíc korun).

Zdroj: ABCNews