Akcie Twitteru vzrostly o 25 % poté, co se šéf Tesly Elon Musk stal největším akcionářem s 9% podílem

Přidat na Seznam.cz

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk koupil velký podíl ve společnosti Twitter, čímž se stal největším akcionářem tohoto giganta sociálních médií a díky tomu jeho akcie v pondělí vzrostly o 25 %, informuje portál Euronews a deník Daily Mail.

Musk koupil přibližně 73,5 milionu akcií, což odpovídá pasivnímu podílu ve výši 9,2 % ve společnosti, jak vyplývá z pondělního podání regulačnímu úřadu Securities and Exchange Commission.

Na základě ceny akcií Twitteru na konci pátečního obchodování má Muskův podíl hodnotu přibližně 2,89 miliardy dolarů, tedy asi 64 miliard Kč.

Podíl je více než čtyřikrát vyšší než podíl zakladatele Twitteru a bývalého generálního ředitele společnosti Jacka Dorseyho, který si v sociální mediální platformě ponechává 2,25 %.

Musk, který je sám hojným uživatelem této sociální mediální platformy, vznáší otázky ohledně možnosti svobodné komunikace na Twitteru a minulý měsíc na Twitteru psal o svobodě projevu a této sociální mediální platformě.

„Svoboda projevu je pro fungující demokracii nezbytná. Věříte, že Twitter tuto zásadu důsledně dodržuje?“ , napsal na Twitteru. V samostatném tweetu v březnu Musk uvedl, že „vážně uvažuje“ o vytvoření nové platformy sociálních médií.

Šéf společnosti Tesla reagoval na dotaz uživatele Twitteru, zda by uvažoval o vybudování platformy sociálních médií sestávající z algoritmu s otevřeným zdrojovým kódem a takové, která by upřednostňovala svobodu projevu a kde by propaganda byla minimální.

Minulý měsíc také Musk požádal federálního soudce, aby zrušil předvolání od regulátorů cenných papírů a zrušil soudní dohodu z roku 2018, podle níž Musk musel mít někoho, kdo předem schvaloval jeho příspěvky na Twitteru, informuje Daily Mail.

Zdroj: Euronews, Daily Mail